bezsenność leczenie warszawa

Jeśli masz kłopoty z zasypianiem, albo w ogóle nie umiesz zasnąć w nocy, zgłoś się do nas! =>

Czemu nie możesz zasnąć?

bezsenność leczenie warszawa Powodu dla których masz trudność ze snem są różne - tak jak różni są ludzie, jednak faktem jest że nie jest to wcale rzadko przypadłość.
Przewracając się w łóżku następnym razem, możesz zachodzić w głowę "czemu nie mogę spać?" a może odpowiedź jest bliżej niż myślisz. Bezsenność może być powodowana przez szereg rzeczy, najpopularniejszą jej przyczyną jest jednak stres. Sam w sobie może wywołać już trudności z zasypianiem. Jednak kto w dzisiejszych czasach nie jest zestresowany? Do przyczyn insomnii dochodzą również drzemki w trakcie dnia, nieregularny tryb życia czy podjadanie na wieczór.
Wszystko to co wiesz że może utrudnić Ci sen, nawet jeśli myślisz że nie ma znaczenia, może powodować u Ciebie przewlekłe problemy z zasypianiem. Mam nadzieje że łatwiej zidentyfikujesz źródło swojej bezsenności i już będziesz spał spokojnie.

Czego się boimy

Każdy się czegoś boi.
Wielu z nas obawia się choroby, utraty pracy, czy też straty bliskiej osoby.
Są to naturalne lęki, które towarzyszą większości ludzi.
Wiemy, że wcześniej czy później będziemy musieli stanąć twarzą w twarz z traumatyczną sytuacją - każdy może stracić bliską osobą, każdy może zachorować, każdy może stracić pracę.
To są te najsilniejsze lęki i najbardziej obciążające psychicznie sytuacje.
Bardzo trudno jest po takich przejściach wrócić do normalnego życia, a często okazuje się to wręcz niemożliwe.

I chyba tego boimy się najbardziej - że stracimy w życiu to, co dla nas najważniejsze, że stracimy poczucie sensu.

Brzmi bardzo pesymistycznie, jednak każdy z nas czasami ma takie myśli.

Bezsenność - jeden z rodzajów

Wiele jest typów insomnii, jak się okazuje, oto jeden z nich, dzięki Wikipedii:
Bezsenność pierwotna (inaczej samoistna) ? uważana jest za odrębną jednostkę chorobową należącą do zaburzeń snu (charakteryzującą się określonym zespołem objawów, profilem patofizjologicznym, określonym przebiegiem, przewidywalną odpowiedzią na leczenie), w której bezsenność nie jest związana z innymi zaburzeniami psychicznymi, ani też z chorobami somatycznymi czy działaniem substancji psychoaktywnych.

W większości przypadków do zachorowania na bezsenność pierwotną dochodzi nagle pod wpływem stresujących wydarzeń życiowych.

Po ustaniu czynnika stresogennego bezsenność przechodzi w fazę przewlekłą i może ustąpić po kilku miesiącach lub trwać latami, w trakcie których dochodzi do przejściowych pogorszeń i popraw.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezsenno%C5%9B%C4%87.